Godzina Kodowania 2015

Godzina Kodowania 2015

Opublikowany

Dzisiaj rozpoczynamy tygodniowe święto związane z programowaniem. Od 7 do 13 grudnia zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w międzynarodowej Godzinie Kodowania.

Hour of Code to inicjatywa, która pozwala doświadczyć, że każdy bez względu na wiek może czerpać radość z nauki podstaw programowania. W czasie trwania Godziny Kodowania uczestnicy mogą spróbować swoich sił rozwiązując proste problemy i zdobywając nowe umiejętności poprzez pokonywanie kolejnych poziomów. Co roku do zasobów Godziny Kodowania dołączają kolejne kursy i zadania tematyczne. W tym roku możemy uczyć się podstaw Java Script wraz bohaterami nadchodzącej odsłony Gwiezdnych Wojen.

Opis wydarzeń, powiązanych z Godziną Kodowania, i dodatkowe informacje są dostępne na stronie http://godzinakodowania.pl, z której są przekierowania do odpowiednich zestawów łamigłówek i kursów.

Mistrzowie Kodowania również przyłączają się do tej świetnej zabawy. W naszych placówkach uczestnicy zajęć będą rozwiązywać zadania dostępne na stronie code.org, korzystać z szablonów dedykowanych godzinie kodowania przez twórców Scratcha i wielu innych narzędzi, które pozwolą przyłączyć się do tej niezwykłej społeczności chcących się uczyć.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Godzina Kodowania 2015 – dzieje się!

Już w pierwszym dniu tegorocznej Godziny Kodowania zabawa z programowaniem oraz bohaterami Gwiezdnych Wojen oraz Minecrafta wywołała uśmiechy na wielu twarzach – nie tylko dzieci!Mistrzowskimi ekipami w akcji pochwalili się dziś nauczyciele m.in. z Białobrzegów, Łodzi, P