Godzina Kodowania 2015 – dzieje się!

Godzina Kodowania 2015 – dzieje się!

Opublikowany

Już w pierwszym dniu tegorocznej Godziny Kodowania zabawa z programowaniem oraz bohaterami Gwiezdnych Wojen oraz Minecrafta wywołała uśmiechy na wielu twarzach – nie tylko dzieci!

Mistrzowskimi ekipami w akcji pochwalili się dziś nauczyciele m.in. z Białobrzegów, Łodzi, Poznania, Bachorzewa, Stargardu Szczecińskiego, Ujazdu, Żarnowca, Tarnowskich Gór, Szczecina, Lipnika, Leszna, Tarnowa, Krakowa… słowem – Godzina Kodowania nastała już w całej Polsce! Było nie tylko wspólne programowanie, ale również śpiewanie, przebieranie się, tworzenie kartek świątecznych i wspólna radość z uzyskanych certyfikatów.

A przecież to jeszcze nie koniec! Już dzisiaj zachęcamy do dzielenia się wszystkimi śladami obchodów Godziny Kodowania – zdjęcia, projekty, krótkie opisy można dodawać na „wirtualnej tablicy korkowej” czyli naszym padlecie – TUTAJ.

Żeby zarazić się uśmiechami i chęcią do włączenia się w akcję – przyjrzyjcie się naszemu kolażowi albo zajrzycie do padletu – ochota na kodowanie gwarantowana!

Udostępnij

Godzina Kodowania w Ministerstwie Cyfryzacji

Wczoraj wystartowała Godzina Kodowania!  60 minut ‪#‎HourOfCode‬ Mistrzowie Kodowania spędzili razem z Panią Anną Streżyńską – Minister Cyfryzacji oraz jej współpracownikami, a także z członkami Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. W Minister