Godzina Kodowania w SP w Stróżach

Godzina Kodowania w SP w Stróżach

Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróżach, od klasy I do VI wzięli udział w godzinie kodowania. Swoją godzinę mieli podczas zajęć komputerowych od poniedziałku do czwartku. Młodsi uczniowie ukończyli kurs 2 i 3, starsi natomiast sięgnęli o kursy nieco trudniejsze i ambitniejsze. Niemniej jednak wszystkim bardzo te ćwiczenia się podobały i dalej podobają, ponieważ godzina w szkole to mało, bawią się w domu wspólnie z rodzicami a nawet starszym rodzeństwem, a efektami chwalą się w szkole.

Godzina kodowania to inicjatywa dość szeroka i na tyle ważna, że nie mogła się odbyć w naszej szkole tak bez większego echa – pisze pani Elżbieta Soska. – Moi mistrzowie znowu zapragnęli usiąść po drugiej stronie i wcielić się w rolę nauczyciela (nie ukrywam że bardzo im się to podoba), więc tym razem postanowiliśmy zaprosić sołtysów ośmiu wsi i pana Burmistrza i wprowadzić ich w tajniki kodowania w programie Scratch. Uczniowie sami opracowali projekt z którym przy ich pomocy musieli się zmierzyć goście. Było głośno, radośnie, miło i ciepło, bo spotkanie odbywało się w klimacie przedświątecznym, a i projekt nawiązywał do świąt. Prace gości ocenili ich nauczyciele i jak wszyscy jednogłośnie stwierdzili, goście spisali się na medal w związku z tym postanowiono ich uhonorować tytułem „Burmistrz z klasą” i „Sołtys z klasą”. Na zakończenie Pani dyrektor wszystkim uczestnikom wręczyła dyplomy a wspaniałym mistrzom coś słodkiego. Potem przy kawie i już w luźnych rozmowach miło było słyszeć o umiejętnościach o wielkim zaangażowaniu naszych uczniów i szkoły w programowanie,  jesteśmy jedyną szkołą w gminie która drugi rok tak aktywnie prowadzi zajęcia kodowania, a co istotne zaraża tym coraz szersze grono. Pan Burmistrz było pod wrażeniem umiejętności i cierpliwego podejścia swojego małego nauczyciela i osobiście na swoim profilu na Facebooku mu podziękował. To cieszy i motywuje nas wszystkich do dalszej pracy i zabawy z programowaniem.
00.jpg
kodowanie-goście.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.