Webinaria 2015

Webinaria 2015

Opublikowany

Od listopada 2015 r., poprowadziliśmy siedem webinariów, w których wzięło udział 254 uczestników naszego programu. Wśród tematów, które przygotowaliśmy były pomysły na to jak rozpocząć pracę z programowaniem z uczniami, podstawy Scratcha, App Inventor oraz zasady projektowania aplikacji, kryjące się pod nazwą „User Experience Design”.

Ostatni z tegorocznych webinarów był wyjątkowy. Pierwszy raz prowadzącymi byli uczniowie. Krzysztof Mizgała, Karol Kołodziejczyk oraz Konrad Kudlak zbudowali spotkanie w oparciu o własną aplikację. Przedstawili narzędzia i funkcje, które wykorzystali w trakcie jej projektowania i tworzenia. Uczniowie Gimnazjum nr 8 z Zespołu Szkół nr 5 w Sosnowcu w naturalny i profesjonalny sposób przeprowadzili ponad godzinny webinar dzieląc się swoją wiedzą i pasją. W przygotowaniach i realizacji tego przedsięwzięcia wspierał ich nauczyciel Marcin Paks.
webinar_2.jpg
Poniżej projekt, który był tematem spotkania:

Udostępnij

Świąteczne kartki i projekty od Mistrzów Kodowania

Mamy nadzieję, że dla wszystkich święta były okresem magicznym. Udało się wam spędzić wspaniały czas z bliskimi oraz naładować akumulatory na nadchodzący nowy rok. Nasi mistrzowie jednak nie próżnują, dzielimy się więc z wami ich świątecznymi projektami.Zagadkowa choinka