Kodowanie w Creative Club

Kodowanie w Creative Club

Creative Club rozpoczął działalność w sierpniu ub. roku. Zespół to pasjonaci programowania od dawna działający w branży IT, szkoleń i biznesu. Do utworzenia Creative Club popchnęły nas nasze dzieci, które spędzały mnóstwo czasu przed komputerem. I tak postanowiliśmy to zmienić i podzielić się wiedzą od kuchni najpierw ze swoimi dziećmi. Następnie z dziećmi znajomych a potem już samo poszło. Tak trafiliśmy na Mistrzów Kodowania.

Od września rozpoczęliśmy stałe zajęcia z programowania. Oczywiście ogromną popularnością cieszy się Scratch i programowanie gier. Przez nasze sale do dzisiaj przeszło około 200 dzieci. Zajęcia prowadzimy w Warszawie, Łodzi i Ostrołęce. O ile w Warszawie i Łodzi temat jest bardzo popularny o tyle w Ostrołęce to zupełna nowość a społeczność bardzo powoli oswaja się z tematem.

Od nowego semestru zaczynamy zajęcia dla najmłodszych. Już nie możemy się doczekać. Natomiast dzieci, które uczęszczają na nasze zajęcia nie mogą się już doczekać kolejnego etapu programowania gier, którym będzie programowanie w UNITY.

Prowadzimy zajęcia stałe trwające cały rok szkolny oraz organizujemy liczne akcje otwarte np. w ramach Hour of Code czy Code Week. Takie warsztaty często organizujemy nie tylko dla dzieci ale tworzymy również grupy międzypokoleniowe. Pomysł się sprawdza. Rodzice oraz seniorzy również są zaciekawieni tematem a często chcą dowiedzieć się czym tak naprawdę fascynują się teraz dzieci.

Dzieci, które uczestniczą w naszych zajęciach mają od 5 do 13 lat a zajęcia odbywają się w mieszanych grupach wiekowych co świetnie się sprawdza. Starsi pomagają młodszym a młodsi jak szybciej znajdą rozwiązania czują ogromną satysfakcję. Podczas zajęć często urozmaicamy lekcje o różnego rodzaju metody aktywizacji naszych uczniów np. odwrócona lekcja, realizacja zadań na czas z nagrodami, konkursy, quizy i wiele innych.

To co nas najbardziej zaskoczyło to szybkość z jaką dzieci chłoną wiedzę, i że podstawy to już za mało. Ciągle potrzebują więcej i więcej. Dlatego już tworzymy swoje scenariusze, a pod koniec roku szkolnego będziemy realizować pomysły naszych uczniów. Cieszy nas fakt, że dzieci bardzo się zafascynowały tematem. Ciągle podsyłają nam swoje prace lub te zmodyfikowane z zajęć. Wydaje się, że osiągnęliśmy nasz cel – czas spędzony przed komputerem zmienił swoje oblicze. Nieocenione są też słowa wsparcia od rodziców, którzy widzą zmianę u swoich dzieci. W rozmowach oraz mailach bardzo nas wspierają i motywują do dalszego rozwoju.

Nas najbardziej cieszą momenty kiedy dzieci nie mogąc doczekać się zajęć przychodzą o 30-40 min wcześniej i „biją się” o miejsca w pierwszej ławce. Oczywiście poza radością wykreowania własnego, samodzielnie stworzonego projektu przez dzieci. Radości często nie ma końca i ma ona różne swoje oblicza np. taniec wygranych.
20151017_104210.jpg
20151212_180322.jpg
20151011_113458.jpg
20151106_191214.jpg
20151113_190525.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.