Webinar z prof. Maciejem Sysło

Webinar z prof. Maciejem Sysło

Opublikowany

17 lutego blisko 70 nauczycieli i innych osób zainteresowanych edukacją spotkało się podczas webinarium z prof. Maciejem Sysło – członkiem Rady ds. Informatyzacji Edukacji przy Ministerstwie Edukacji Narodowej, jednym z autorów planowej i zapowiedzianej w grudniu 2015 r. przez trzy ministerstwa – MEN, Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – zmiany podstawy programowej z informatyki/zajęć komputerowych na każdym poziomie edukacyjnym. Zmiana, która ma wejść w życie od września 2016 r. – na razie pilotażowo, w potocznym rozumieniu wprowadzi do szkół naukę programowania. Temat jest nad bardzo bliski, dlatego postanowiliśmy już teraz zapytać profesora Macieja Sysło o szczegóły tej propozycji i oddać głos nauczycielom, których ta zmiana dotyczy najbardziej.

Kto nie mógł być z nami na żywo w środę, może już teraz obejrzeć nagrany webinar na kanale Mistrzów Kodowania na You Tube.  Zachęcamy.

Udostępnij

Nauczyciele chcą kodować!

W zeszłą środę – 17 lutego – na zaproszenie nauczycieli oraz dzięki współpracy szkoły z lokalną Fundacją Rozwoju Oświaty, Polityki Społecznej, Sportu i Kultury, dwójka trenerów Mistrzów Kodowania przeprowadziła mini warsztaty z kodowania w Szkole Podstawowej im. Henryka