Nauczyciele chcą kodować!
Nauczyciele chcą kodować!

Nauczyciele chcą kodować!

W zeszłą środę – 17 lutego – na zaproszenie nauczycieli oraz dzięki współpracy szkoły z lokalną Fundacją Rozwoju Oświaty, Polityki Społecznej, Sportu i Kultury, dwójka trenerów Mistrzów Kodowania przeprowadziła mini warsztaty z kodowania w Szkole Podstawowej im. Henryka Siekiewicza w Grojcu. Dziesięcioro tamtejszych nauczycieli różnych przedmiotów napisało swoją pierwszą grę w Scratchu – był to dobrze znany większości mistrzowskich załóg projekt „Kot goni mysz”. Było wiele dobrych pytań i dużo pomysłów na wykorzystanie kodowania w różnych sytuacjach edukacyjnych.Na zakończenie warsztatów, na wszystkich twarzach widniały uśmiechy, mamy więc nadzieję, że ten entuzjazm przełoży się na pracę z uczniami i wkrótce będziemy mogli podziwiać pracę tamtejszych koderów.

Warto wspomnieć, że Szkoła Podstawowa w Grojcu, jest trzecią szkołą w Gminie Oświęcim, w której nauczyciele zainteresowali się tematem kodowania. Wcześniej do programu Mistrzowie Kodowania przystąpiły Szkoła Podstawowa im. 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej w Babicach oraz Szkoła Podstawowa im. Józefa Suskiego we Włosienicy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.