W naszej szkole jest inaczej…

W naszej szkole jest inaczej…

Opublikowany

Od września uczniowie klas IV – VI PSP nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach oprócz nauki programowania w języku Logo rozpoczęli również naukę programowania w języku Scratch
10738_1059229020787025_3883467964717451817_n.jpg
W ramach innowacji pedagogicznej e – Matematyka – MYŚLĘ, LICZĘ, ROZWIĄZUJĘ uczniowie klas IV – VI brali udział w Godzinie Kodowania – Hour of Code.
img_6326.jpg
Uczniowie PSP nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach są tak chętni do nauki programowania, że na zajęciach komputerowych cotygodniowo tworzą autorskie prace w programie Scratch. Aktualnie ich tematyka dotyczy bezpiecznego korzystania z Internetu. Część uczniów również w domu zajmuje się programowaniem, tworząc własne gry i komiksy, którymi mogą pochwalić się podczas zajęć komputerowych w szkole. Opieką nad młodymi koderami sprawuje pani Katarzyna Klich – nauczyciel matematyki i zajęć komputerowych.

Informacja oraz zdjęcia pochodzą ze strony: pspken.bialobrzegi.pl

Udostępnij

Wizyta Teleranka

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima w Warszawie gościła ekipa Telewizji Polskiej, która przygotowywała materiał dla programu Teleranek. Najmłodsi uczniowie prezentowali projekty w Scratchu Juniorze, starsi pokazywali swoje umiejętności w Scratchu i w App Inventorze. Ekipa operatorów była pod dużym wrażeniem możliwości młodych adeptów kodowania. Teraz czekamy na termin emisji programu.