Uczniowie kodują dla uczniów (i nie tylko)!

Uczniowie kodują dla uczniów (i nie tylko)!

Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni to kolejna szkoła, w której uczniowie wzięli sprawy w swoje ręce i dzięki swojej znajomości AppInventora i innych języków zakodowali przydatną wszystkim uczęszczającym do ich szkoły aplikację.

Opiekunką projektu była Dorota Czech-Czerniak, która pisze o nim: „Mamy to! Mamy aplikację z planem lekcji i zastępstwani dla uczniów naszej szkoły  (…) Aplikacja jest oczywiście dziełem  uczniów w ramach programu Mistrzowie Kodowania! Plan lekcji jest w wersji offline, (…) a zastępstwa w online. Do zastępstw uczniowie sami zrobili stronę www. Moja szkoła to ponad 600 uczniów (25 klas) – mam nadzieję, że aplikacja usprawni organizację życia szkolnego. To jeszcze raz potwierdza wartość programu MIstrzowie Kodowania – nie byłoby takich aplikacji, gdyby nie było MK!”

Pękamy z dumy, a wszystkim chętnym, którzy chcą przyjrzeć się aplikacji bliżej, polecamy jej pobranie ze Sklepu Google Play lub Windows AppStore.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.