Święta tuż, tuż – Wielkanocny Scratch

Święta tuż, tuż – Wielkanocny Scratch

Opublikowany

Zbliża się Wielkanoc. Tradycyjnie uczestnicy naszego programu przygotowali projekty świąteczne. Poniżej relacje oraz projekty z kilku szkół.

Zazwyczaj na lekcjach poprzedzających święta robimy prace w Paint. W tym roku w klasach drugich Szkoły Podstawowej nr 321 w Warszawie postanowiłam zrobić w Scratch projekty związane z Wielkanocą i wiosną. Uczniowie tworzyli własne duszki, które przyjmowały najczęściej kształt jajek lub kurczaków. Dodawali do projektów przez siebie stworzone tła. Uczniowie, z drugich klas uczęszczający na koło informatyczne, do swoich prac dodali labirynt, po którego przejściu na zawodnika czeka nagroda.

Drugoklasiści mieli przy tych ćwiczeniach dużo zabawy, ale również ćwiczyli różne umiejętności – wykonywali rysunki za pomocą edytora grafiki, wpisywali za pomocą klawiatury litery, cyfry i inne znaki, wyrazy i zdania, nauczyli się zapisywać pracę i wyszukiwać ją.
Powstało wiele interesujących animacji. Wybrane znajdują się w studio Wielkanoc 2016 dostępnym pod adresem: https://scratch.mit.edu/studios/1931447/

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku klasa czwarta rozpoczęła po raz pierwszy swoją przygodę z programowaniem w Scratchu pod kierunkiem p. Moniki Czarnota. Zajęcia głównie opanowały dziewczęta, które świetnie radzą sobie z wymyślaniem interaktywnych historyjek. W związku z tym, że zbliżają się święta, powstało wiele projektów wielkanocnych.
Poniżej prace ze Szkoły Podstawowej Nr 87 im. 7 PP AK „Garłuch” w Warszawie:


Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.