Rumska „Dziesiątka” koduje!

Rumska „Dziesiątka” koduje!

Opublikowany

W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumi przystąpiła do dwóch ogólnopolskich projektów „Mistrzowie Kodowania” i „Szkoła z klasą 2.0″. W ramach tych projektów uczniowie mierzą się z nowymi technologiami. Uczniowie klasy piątej tworzą swojego pierwszego wspólnego bloga, na którym można znaleźć relacje z zajęć koła „Mistrzów Kodowania”. W „Dziesiątce” kodują uczniowie klas czwartych i piątych, swoich sił próbują też trzecioklasiści. Chociaż zajęcia odbywają się w sobotnie poranki, frekwencja dopisuje.Oglądając pierwsze wykonane w Scratchu prace i przyglądając się zaangażowaniu z jakim są tworzone, można mieć nadzieję, że rośnie nam pokolenie programistów. Opiekunami koła kodowania są panie Beata Stopczyńska (zajęcia komputerowe) i Katarzyna Naczk (nauczanie wczesnoszkolne.
mistrzowie_kodowania00001-1024x768.jpg
W imieniu uczniów i nauczycieli zapraszamy do odwiedzin ich bloga:

http://blogiceo.nq.pl/za…/przykladowa-strona/nasze-projekty/ - strona z projektami Mistrzów Kodowania

http://blogiceo.nq.pl/…/dzien-bezpiecznego-internetu-podsu…/- ogólna strona bloga z linkiem do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.