Polska i Ukraina
Kopiuj tekst

Polska i Ukraina

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 36 w Łodzi gościmy od 20 czerwca nauczycieli i uczniów z ukraińskich szkół ogólnokształcących z miejscowości Prilesna, Maniewicze, Kostiuchnówka, Trojanówka i Horajmówka. Grupa uczniów liczy 21 osób – dziewcząt i chłopców w wieku od 11 do 15 lat. Dla naszych gości przygotowaliśmy bogaty program pobytu, który potrwa do soboty, do 25 czerwca. Pierwszego dnia wizyty w szkole uczniowie uczestniczyli w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach: przyrodniczych, origami i informatycznych.

Zajęcia komputerowe poprowadziłam pod hasłem Mistrzowie Kodowania. Podczas krótkiego spotkania goście tworzyli grę „Kot goni mysz”.  Był to ich pierwszy kontakt z programem Scratch. Dzięki temu, że program umożliwia wybór ukraińskiej wersji językowej, dzieci bardzo szybko zrozumiały zasady pracy w programie. Nawet dla mnie było to niezwykłe doświadczenie. Nie znając języka ukraińskiego porozumiewałam się z uczniami za pomocą Scratch’a, który, jak się okazuje, nie tylko uczy programowania, ale również przełamuje bariery językowe. Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości. Najzabawniejsze były efekty końcowe i zaskoczenie, że tak szybko i łatwo można stworzyć samemu prostą grę. Na zakończenie zajęć, dzięki Mistrzom Kodowania, każdy z uczestników otrzymał mistrzowski pendrive z programem Scratch oraz mistrzowską smycz. Nasi goście byli zachwyceni prezentami. Dziękujemy Mistrzom Kodowania, że mogliśmy ich obdarzyć takimi pamiątkami.

Autorka tekstu i zdjęć: Lidia Aparta
u3.jpgu2.jpgu1.jpgu4.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.