Starsi uczą młodszych
Kopiuj tekst

Starsi uczą młodszych

Grupa uczniów Publicznego Gimnazjum im. Adama Adamandego Kochańskiego w Dobrzyniu nad Wisłą, która wzięła udział w programie Mistrzowie Kodowania, postanowiła wprowadzić swoje koleżanki i kolegów z pierwszej klasy szkoły podstawowej w podstawy programowania w Scratchu.

Na wstępie napisaliśmy kilka edukacyjnych programów zgodnych z podstawą programową klasy pierwszej. Były to aplikacje do nauki: dodawania, odejmowania, uzupełniania liter w wyrazach oraz nauki słówek z języka angielskiego. Chcieliśmy także, aby Scratch kojarzył się dzieciom z zabawą dlatego postanowiliśmy, że stworzą one swoją pierwszą grę komputerową.
Na początku pan Sylwester Struś zapoznał dzieci z podstawową budową i funkcjami Scratcha, następnie mogli sprawdzić swoje umiejętności zdobyte w szkole. Najwięcej emocji wzbudził u nich fakt stworzenia własnej gry komputerowej pt. „Kot goni mysz”.
Przedstawiliśmy dzieciom Scratcha jako program, w którym polecenia dla duszków (bohaterów gry) układa się z klocków (co było dodatkową zachętą do pracy). Jaka ogromna była radość dzieci, kiedy stworzona przez nich samych gra, zadziałała.

Maluchy sterowały myszą, która uciekała przed kotem, zmieniali prędkości kota i myszy ulepszając swą aplikację. Mamy nadzieję, że zajęcia przeprowadzone z uczniami klas pierwszych będą dobrym początkiem ich programistycznej kariery.
W projekcie udział wzięli gimnazjaliści: Michał Górecki, Oliwier Tomes oraz Jakub Zabłotowicz.

Opiekę nad grupą objął Sylwester Struś.
tekst: Sylwester Struś
P4150077-360x270.jpgIMG_20160422_112436-360x270.jpgIMG_20160422_110428-360x270.jpgP4150064-360x270.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.