Scratch na Uniwersytecie III Wieku w Hajnówce

Scratch na Uniwersytecie III Wieku w Hajnówce

Opublikowany

1.jpg
Mistrzowie Kodowania to program skierowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale od początku byliśmy otwarci także na inne grupy odbiorców. I właśnie o jednej z takich szczególnych grup napisała do nas Anna Bowtruczuk, która prowadzi zajęcia Mistrzów Kodowania na Uniwersytecie III Wieku w Hajnówce.

Od połowy lutego br. Studenci Uniwersytetu III Wieku w Hajnówce uczą się programowania w Scratchu. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach. Co czwartek do Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia przychodzą uczestnicy programu Mistrzowie Kodowania.
2.jpg
3.jpg
Początki były trudne, jednak z każdym tygodniem język kodowania staje się bardziej zrozumiały. Mistrzowie i Mistrzynie Kodowania nie zauważyli, kiedy z prawdziwą łatwością zaczęli tworzyć coraz to nowe projekty. Gra zręcznościowa – łapanie piłeczki to ich faworyt! Teraz pracujemy nad quizem o Hajnówce i o Miejskiej Bibliotece!

I prace domowe są, a jakże – żeby sobie wszystko utrwalić i lepiej zapamiętać. Motywacją do coraz większej pracy są… wnuczęta, gdyż to w głównej mierze dla nich Studenci nie mają zamiaru pozostać w tyle za nowoczesną technologią.

W przyszłym tygodniu kończy się cykl zajęć. Jednak to nie koniec. Już trwają przygotowania do obchodów Dnia Scratcha!

Do tej relacji słowo dorzuciła Ally Gryc, jedna z uczestniczek zajęć:
W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce odbywa się blok szkoleń komputerowych, zapoczątkowanych 11 lutego br. zajęciami pilotażowymi.

Grupę docelową stanowią mieszkańcy w wieku 50+. Informacja o szkoleniach komputerowych zainteresowała wielu hajnowian, jednak zdecydowali się w nich uczestniczyć najambitniejsi, najodważniejsi i najwięksi sympatycy cyfryzacji. Poziom szkoleń – dość wysoki, bowiem ich celem jest nauka programowania w intuicyjnym języku Scratch.

Uczestnicy szkoleń bibliotecznych zapewne zaimponują swoimi umiejętnościami programowania naszej młodzieży, której pokolenie 50+ wciąż nie może dorównać w wiedzy i umiejętnościach korzystania z coraz nowocześniejszych dobrodziejstw cyfryzacji. Misją programu jest upowszechnienie nauki programowania w szkołach, rozwijanie umiejętności programistycznych, a przy okazji nauka analitycznego i kreatywnego myślenia.

Hajnowianie w wieku 50+ jako jedni z pierwszych w Polsce, mogli przez kolejne 8 tygodni zdobyć umiejętność programowania w intuicyjnym języku Scratch – mówi pani Anna Bowtruczuk, prowadząca szkolenia „Zdobywamy Kompetencje Przyszłości – Mistrzowie Kodowania” w naszej bibliotece, wyspecjalizowana w kodowaniu, koordynator projektu w Hajnówce. Pani Anna Bowtruczuk jest pod ogromnym wrażeniem zdolności i kreatywności uczestników szkoleń, dyskretnie mówi o niespodziance, która powstaje w efekcie realizowanych szkoleń.

A dla nas największą niespodzianką są działania podejmowane w Hajnówce przez grupę tak zaangażowanych ludzi. Cieszy się z Waszej motywacji, energii i pozytywnego nastawienia. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1

temu

W dniu 21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1 pod patronatem Mistrzów Kodowania. W fazie eliminacji wzięło udział 32 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych i podstawowych ze Słupska i okolic. W p
Dzień Bezpiecznego Internetu

temu

Dziś 6 lutego, Dzień Bezpiecznego Internetu, organizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), objęty honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka. To wyjątkowe święto obchodzimy już od 2004 roku, jest wydarzeniem międzynarodowym, które początkowo
Trwa rekrutacja edukatorów do projektów "Zaprogramuj przyszłość"

temu

W imieniu organizatorów informujemy, że trwa rekrutacja do projektów "Zaprogramuj przyszłość", realizowanych przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.Czego dotyczą projekty?„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, którego cele
Jolanta Okuniewska "Nauczycielem-Innowatorem"

temu

Jolanta Okuniewska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz angielskiego w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie, finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize za rok 2016, a także trenerka Mistrzów Kodowania, została laureatką konkursu organizowanego przez M

Kartonowy Code Week

Code Week to święto różnorodności. Dlatego w najbliższych wpisach będziemy prezentować ciekawe inicjatywy i lekcje, które miały miejsce w czasie jego trwania. Na początek serii zapoznajcie się kartonową inspiracją ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubinie.Najwięcej o tej lekc