Scratch na Uniwersytecie III Wieku w Hajnówce

Scratch na Uniwersytecie III Wieku w Hajnówce

1.jpg
Mistrzowie Kodowania to program skierowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale od początku byliśmy otwarci także na inne grupy odbiorców. I właśnie o jednej z takich szczególnych grup napisała do nas Anna Bowtruczuk, która prowadzi zajęcia Mistrzów Kodowania na Uniwersytecie III Wieku w Hajnówce.

Od połowy lutego br. Studenci Uniwersytetu III Wieku w Hajnówce uczą się programowania w Scratchu. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach. Co czwartek do Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia przychodzą uczestnicy programu Mistrzowie Kodowania.
2.jpg
3.jpg
Początki były trudne, jednak z każdym tygodniem język kodowania staje się bardziej zrozumiały. Mistrzowie i Mistrzynie Kodowania nie zauważyli, kiedy z prawdziwą łatwością zaczęli tworzyć coraz to nowe projekty. Gra zręcznościowa – łapanie piłeczki to ich faworyt! Teraz pracujemy nad quizem o Hajnówce i o Miejskiej Bibliotece!

I prace domowe są, a jakże – żeby sobie wszystko utrwalić i lepiej zapamiętać. Motywacją do coraz większej pracy są… wnuczęta, gdyż to w głównej mierze dla nich Studenci nie mają zamiaru pozostać w tyle za nowoczesną technologią.

W przyszłym tygodniu kończy się cykl zajęć. Jednak to nie koniec. Już trwają przygotowania do obchodów Dnia Scratcha!

Do tej relacji słowo dorzuciła Ally Gryc, jedna z uczestniczek zajęć:
W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce odbywa się blok szkoleń komputerowych, zapoczątkowanych 11 lutego br. zajęciami pilotażowymi.

Grupę docelową stanowią mieszkańcy w wieku 50+. Informacja o szkoleniach komputerowych zainteresowała wielu hajnowian, jednak zdecydowali się w nich uczestniczyć najambitniejsi, najodważniejsi i najwięksi sympatycy cyfryzacji. Poziom szkoleń – dość wysoki, bowiem ich celem jest nauka programowania w intuicyjnym języku Scratch.

Uczestnicy szkoleń bibliotecznych zapewne zaimponują swoimi umiejętnościami programowania naszej młodzieży, której pokolenie 50+ wciąż nie może dorównać w wiedzy i umiejętnościach korzystania z coraz nowocześniejszych dobrodziejstw cyfryzacji. Misją programu jest upowszechnienie nauki programowania w szkołach, rozwijanie umiejętności programistycznych, a przy okazji nauka analitycznego i kreatywnego myślenia.

Hajnowianie w wieku 50+ jako jedni z pierwszych w Polsce, mogli przez kolejne 8 tygodni zdobyć umiejętność programowania w intuicyjnym języku Scratch – mówi pani Anna Bowtruczuk, prowadząca szkolenia „Zdobywamy Kompetencje Przyszłości – Mistrzowie Kodowania” w naszej bibliotece, wyspecjalizowana w kodowaniu, koordynator projektu w Hajnówce. Pani Anna Bowtruczuk jest pod ogromnym wrażeniem zdolności i kreatywności uczestników szkoleń, dyskretnie mówi o niespodziance, która powstaje w efekcie realizowanych szkoleń.

A dla nas największą niespodzianką są działania podejmowane w Hajnówce przez grupę tak zaangażowanych ludzi. Cieszy się z Waszej motywacji, energii i pozytywnego nastawienia. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.