Kartonowy Code Week
Kopiuj tekst

Kartonowy Code Week

Code Week to święto różnorodności. Dlatego w najbliższych wpisach będziemy prezentować ciekawe inicjatywy i lekcje, które miały miejsce w czasie jego trwania. Na początek serii zapoznajcie się kartonową inspiracją ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubinie.Najwięcej o tej lekcji mogą powiedzieć nam bezpośrednie wypowiedzi nauczycielki oraz jej uczniów:
IMG_20160422_112436-360x270.jpg
„Zaczęliśmy zupełnie od zera i nawet komputer nie był nam potrzeby do realizacji projektów.W świecie kodowania bawiąc się grafiką, animacją, muzyką oraz dostępnymi materiałami sami decydujemy, którą ścieżkę wybieramy. Tak to też było w piątek na nietypowych lekcjach z kodowania. W mojej klasie było to „Kartonowe kodowanie”, gdzie mogłam zaobserwować kreatywność w rozwiazywaniu napotkanych problemów.” – Krystyna Węgrzyn, nauczycielka matematyki i zajęć komputerowych w SP 9 w Lubinie.

„Dziś uczestniczyłam w zajęciach z matematyki. Bardzo mi się ta lekcja podobała, ponieważ była nauka i zabawa/wp-admin/. Robiliśmy kodowanie kartonowe, czyli układaliśmy z pudełek różne konstrukcje po czym zapisywaliśmy ich układ. Najtrudniejsze było to, że musieliśmy dobierać klocki tak, aby wyszła równa konstrukcja. (…) Na poprzednich zajęciach też kodowaliśmy. Były to figury z balonów i zapisywaliśmy do nich kod. Nie mogę się doczekać następnych zajęć z kodowania. – Alicja Wieczorek z klasy 5 b.
1DSCN8570-360x270.jpg
„Nasza /wp-admin/grupa zrobiła piramidę. W większości się nie zgadzaliśmy, ale pod koniec na szczęście doszliśmy do porozumienia. Największą trudność sprawiła nam zbyt mała ilość kartonów i różne wielkości. Bardzo trudno było dopasować jeden karton do drugiego. Myślę jednak, że mamy szansę na wygraną w konkursie”. – Paweł Babula z klasy 5 b.

„Dzisiejsza lekcja na matematyce była z kodowania. Układaliśmy różne budowle z kartonów. Nie mogliśmy się zdecydować co zbudować. Podobała mi się ta lekcja. Była nauka i zabawa.”– Dorian Pater z klasy 5 b.

„Układaliśmy różne wieże i konstrukcje. Było bardzo fajnie. A szczególnie, że musieliśmy się dogadać. Bardzo chciałbym uczestniczyć jeszcze w takich zajęciach, bo mieliśmy współpracę i po prostu minęła nam cała lekcja na kodowaniu. Zamiast mieć zwykłą lekcję to mieliśmy super zabawę.” – Grzegorz Górnicki z klasy 5 b.
1DSCN8539-360x270.jpg
„Dziś na lekcji matematyki tworzyliśmy różne konstrukcje z klocków. My na początku ułożyliśmy dom, ale okazało się, że nie starczyło nam klocków i wpadliśmy na pomysł z piramidą. Ogólnie zabawa była fajna, potem przenieśliśmy nasze konstrukcje na korytarz na wystawę, aby pokazać innym uczniom z naszej szkoły.” Arek Lasz z klasy 5 b.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.