Mistrzowie mistrzami!

Mistrzowie mistrzami!

Opublikowany

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 we Wrześni, uczestniczący w Mistrzach Kodowania pod okiem pani Doroty Czech-Czerniak, zostali nagrodzeni w tegorocznej edycji konkursu InfoSukces, który jest organizowany przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. W kategorii grupowej na poziomie gimnazjalnym zajęli pierwsze miejsce, natomiast indywidualnie – drugie i szóste. Dziś odbierają nagrody.

Jak można przeczytać w regulaminie konkursu, główne cele Infosukcesu to: „inspirowanie młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do głębszego zainteresowania się informatyką i wykorzystywania poznanych reguł w sytuacjach typowych oraz nowych (problemowych), motywowanie uczniów do bardzo dobrego przygotowania się do egzaminu dojrzałości poprzez stworzenie możliwości ciągłego sprawdzania swojej wiedzy, propagowanie wśród uczniów nowoczesnych technik informatycznych służących rozwojowi logicznego myślenia oraz nauk ścisłych, zachęcanie szkół do wspierania i rozwijania informatycznych zainteresowań uczniów oraz do zwrócenia uwagi na możliwości wykorzystania nowoczesnych narzędzi informatycznych w procesie dydaktycznym”.

W trakcie konkursu, zwycięska drużyna korzystała ze Scratcha, z którym na co dzień pracuje, uczestnicząć w zajęciach z programowania.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Dzień Flagi w projektach uczniów

2 maja w Polsce obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o naszym symbolu narodowym, koniecznie zajrzyjcie do projektów stworzonych przez uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 im. 7 Pułku Piechoty