Mistrzowie mistrzami!
Kopiuj tekst

Mistrzowie mistrzami!

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 we Wrześni, uczestniczący w Mistrzach Kodowania pod okiem pani Doroty Czech-Czerniak, zostali nagrodzeni w tegorocznej edycji konkursu InfoSukces, który jest organizowany przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. W kategorii grupowej na poziomie gimnazjalnym zajęli pierwsze miejsce, natomiast indywidualnie – drugie i szóste. Dziś odbierają nagrody.

Jak można przeczytać w regulaminie konkursu, główne cele Infosukcesu to: „inspirowanie młodzieży szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do głębszego zainteresowania się informatyką i wykorzystywania poznanych reguł w sytuacjach typowych oraz nowych (problemowych), motywowanie uczniów do bardzo dobrego przygotowania się do egzaminu dojrzałości poprzez stworzenie możliwości ciągłego sprawdzania swojej wiedzy, propagowanie wśród uczniów nowoczesnych technik informatycznych służących rozwojowi logicznego myślenia oraz nauk ścisłych, zachęcanie szkół do wspierania i rozwijania informatycznych zainteresowań uczniów oraz do zwrócenia uwagi na możliwości wykorzystania nowoczesnych narzędzi informatycznych w procesie dydaktycznym”.

W trakcie konkursu, zwycięska drużyna korzystała ze Scratcha, z którym na co dzień pracuje, uczestnicząć w zajęciach z programowania.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.