Mistrzowie Kodowania w SP2 w Sianowie

Mistrzowie Kodowania w SP2 w Sianowie

W piątek 20 maja Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie gościła delegacje uczniów klas trzecich ze wszystkich szkół swojej gminy. Przybyłych uczniów i opiekunów oraz panią Iwonę Łotysz – konsultanta ds. edukacji elementarnej Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, powitał Dyrektor Szkoły – pan Sebastian Bober. Następnie omówiono formułę konkursu, który w tym roku przybrał formę warsztatów ze Scratchem. Wicedyrektor Szkoły, pani Katarzyna Budnik, przedstawiła małe i duże sukcesy w pracy ze Scratchem swoich uczniów – wyjazd do Warszawy na finał II edycji „Mistrzowie Kodowania” oraz udział w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Ich laureaci – Amelia Żukowicz i Artur Myszko, uczniowie  z klasy VIa zaprezentowali swoje zwycięskie projekty.

Po krótkiej przerwie na obiad – Adam Adamik, uczeń z klasy VIa zaprezentował robota, który po zaprogramowaniu wykonuje polecenia, np. rysuje, układa klocki. Takie umiejętności uczniowie nabyli na zajęciach informatyczno – technicznych prowadzonych przez pana Ireneusza Megiela.

W dalszej części konkursu nauczycielki – Izabela Janocha i Agnieszka Żukowicz, poprowadziły warsztaty programowania w Scratchu zakończone projektem „Motyl”. Uczestnikom warsztatów dzielnie pomagali i wspierali ich w programowaniu liderzy z klasy III a, którzy w tym roku szkolnym biorą udział w zajęciach scratchowych.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i pendriva oraz nagrodę niespodziankę.
mk51.jpg
mk71.jpg
mk41.jpg
mk21.jpg
mk31.jpg
mk11.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.