Koduj z głową
Kopiuj tekst

Koduj z głową

Kodowanie nie jest takie trudne. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kasprowicza w Klikuszowej, którzy w tym roku szkolnym przystąpili do programu „Mistrzowie Kodowania”. Uczniowie, pod okiem p. Moniki Nycz, poznawali tajniki programowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Celem inicjatywy było promowanie nauki kodowania wśród dzieci i młodzieży.
DSC_2225-360x202.jpg
Uczniowie klas młodszych rozwijali umiejętności okołoprogramistyczne, korzystając z gier planszowych oraz dyktand graficznych. Uczyli się poprzez zabawę. Sterowali kotem Scratch „na żywo”. Rozwijali kreatywność, kształtowali umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywania problemów oraz planowania działań. Uczniowie klas III – VI na zajęciach komputerowych oraz kole informatycznym tworzyli fantastyczne animacje i gry w języku Scratch.

Dzieci wykonały również gazetki ścienne promujące Europejski Tydzień Kodowania, a jeden z uczniów klasy VI – Kacper Kwiatkowski napisał wiersz:

„Koduj z głową”Europejski Tydzień Kodowania,
kodowania, a nie grania.
U nas wszyscy już kodują,
ci najmłodsi też próbują.
Każdy może tu się wykazać!No i swą wiedzę innym przekazać.
Co rok zaczyna się w październiku,wszystkich pomysłów będzie bez liku.
Niech każdy czerpie z tego same przyjemności,
a nie okazuje przy tym smutków i złości.
Niech wszyscy pamiętają, że to tylko zabawa.
No i przez rzekę kodów cudowna przeprawa.

Życzymy wszystkim uczniom, rozpoczynającym swoją przygodę z programowaniem, by była to „cudowna przeprawa przez rzekę kodów”.
DSC_2749-360x202.jpg
Udział w Europejskim Tygodniu Kodowania pokazał uczniom, że przy pomocy komputera można się doskonale bawić tworząc własne animacje. Dzieci były bardzo zaangażowane. Praca z programem Scratch przyniosła im mnóstwo radości. Każdy uczeń tworząc swój program miał szansę odniesienia sukcesu, co jest bardzo ważne. Daje poczucie satysfakcji i motywuje do dalszego działania. Wszyscy uczniowie czekają już z niecierpliwością na kolejną akcję związaną z programowaniem – Godzinę Kodowania.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.