Mała szkoła, wielkie działania

Mała szkoła, wielkie działania

Opublikowany

W programie Mistrzowie Kodowania biorą udział placówki z różnych regionów i terenów. Mamy szkoły z dużych miast i małych miejscowości. We wszystkich tych miejscach nieustannie zadziwia nas zaangażowanie nauczycieli i uczniów. Dzisiaj przedstawiamy Wam relację p. Mateusza Ledzianowskiego:

Jesteśmy małą szkołą wiejską – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kucharach. Rozwijamy się pod wieloma aspektami, także w zakresie programowania. Wśród nas są także uczniowie niepełnosprawni – jesteśmy szkołą integracyjną. Nasi uczniowie rozwijają się jak mogą. Mimo, że mamy stary sprzęt komputerowy, nie poddajemy się, walczymy o nowy.
14344782_1143027585778036_4876709250047847939_n-360x270.jpg
Nasi uczniowie chętnie uczą się programowania w Scratchu, są otwarci na naukę tworzenia stron WWW – klasa VI podczas kółka informatycznego będzie uczyć się języka HTML i jest chętna na zapoznanie się z C++. Mimo, że jesteśmy małą wielką szkołą, działamy jak niejedna szkoła w mieście, staramy się im dorównać. Poszukujemy rozwiązań problemów, które są częste, gdyż komputery mają już wiele lat, uczymy się więc myślenia otwartego na rozwiązaniu problemów – problemy są dla nas wyzwaniem.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.