Co słychać u Mistrzów z Twardogóry?

Co słychać u Mistrzów z Twardogóry?

Opublikowany

Scratch Day w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze rozpoczął się już tydzień wcześniej łącząc go z tygodniem bibliotek i Dniem Bibliotek i Bibliotekarzy. Wspólnie z naszą kreatywną panią bibliotekarką zorganizowałyśmy konkurs dla klas piątych i szóstych „Laurka dla bibliotek w projektach uczniów”.

Młodzi, startujący programiści tworzyli laurki, a oto ich projekty:
23 maja 2016 roku w szkole odbyło się wspólne scratchowanie rodziców i dzieci pod hasłem „ Podarujmy sobie laurkę”. Spotkanie poprowadziły panie: Agnieszka Wira i Joanna Perit-Ławninczak. Aby przybliżyć rodzicom kodowanie pokazano prezentację multimedialną, którą ciekawie przedstawiła uczennica Hania, natomiast Jakub zaprezentował praktyczną stronę scratchowania. Rodzice i dzieci wspólnymi siłami tworzyli swoje projekty, które zostały na koniec zaprezentowane oraz zamieszczone w studiu https://scratch.mit.edu/studios/2077007. Scratchowanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Pomimo wysokiej temperatury za oknem, dzieci jaki i ich rodzice wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Była to wspólna zabawa dla nas wszystkich.
13254575_1001296109977917_5215382384076333320_n.jpg

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.