European Robotics Week

European Robotics Week

Opublikowany

18 listopada to magiczna data dla mojej szkoły.

Po pierwsze rozpoczął się European Robotics Week, w którym wzięliśmy udział. Wprawdzie logowanie na eu-robotics.net i weryfikacja naszego wydarzenia trwała kilka dni; ale udało się. Dzięki temu mogliśmy zainaugurować pracę z robotami, które dopiero co zakupiliśmy. Artykuł o wydarzeniu na szkolnej stronie internetowej:

Nawiązałam również kontakt z koordynatorem polskich akcji, panem Krzysztofem Walas z Politechniki Poznańskiej, który zachęcał do ponownego udziału w przyszłorocznej edycji.
DSC_2056.jpg
W tym dniu obchodziliśmy też 20-lecie istnienia szkoły. Uczniowie świętowali ten dzień aktywnie, biorąc udział w grze terenowej, w której musieli rozkodować hasło do archiwum. To była już moja trzynasta szkolna gra. Tym razem mocno skomputeryzowana. Zachęcam do przeczytania o niej na blogu Mistrzów Kodowania na Letnisku.
DSC_2054.jpg
tekst: Aleksandra Lipnicka

Udostępnij

Elfy i Godzina Kodowania

Jesteśmy w trakcie Godziny Kodowania (Hour of Code). Jeśli jeszcze nie bawiliście się z dostępnymi materiałami zapraszam Was do odkrywania nowych zasobów, które pojawiły się na platformie. Poniżej przedstawiamy relacje naszych uczestników:Pani Monika Gnutek z Szkoły Pods