Niejedna Godzina…
Kopiuj tekst

Niejedna Godzina…

Hour of Code był intensywnym czasem dla naszej społeczności. Wydarzyło się wiele lekcji i wydarzeń. Poniżej kilka relacji.

ZSOS nr 17 w Łodzi, p. Anna Lesiak:

Godzina Kodowania w ZSOS Nr 17 w Kielcach. Poszukiwaliśmy skarbu odczytując instrukcje, wykonywaliśmy w kolejnych miejscach zadania np. odszyfrowywanie rysunków binarnych, kod egipski, czy też zakodowane działania matematyczne. Do skarbu doprowadził nas Mbot. Programowaliśmy w programie mBlock naszego robota. Tutaj wykazały się swoją kreatywnością dziewczyny. Rozwiązywaliśmy działania matematyczne i układaliśmy kod-grogę od działania do wyniku. Wszystko odbyło się późnym popołudniem-była to Nocna godzina kodowania.
Gimnazjum w Gromniku, p. Halina Gras:

Kolejne godziny kodowania w gimnazjum w Gromniku. Tym razem z przedszkolakami.
Przy wsparciu i pomocy gimnazjalistów grupa 5 – cio i 6 – cio latków logowała się za pomocą obrazków na wcześniej założone dla nich konta i przechodziła kolejne etapy Kursu 1. Kartki z loginami zabrali do domu, gdzie przy pomocy rodziców będą mogli rozwijać swoje umiejętności programistyczne.

Szkoła Podstawowa w Dębem Wielkim p. Katarzyna Gomulska:Uczniowie z klasy 2a, 3b i koła informatycznego w Szkole Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim świetnie bawili się jednocześnie poznając tajniki kodowania. Kodowaliśmy taniec elfów, a nawet wyzwaliśmy ich na pojedynek taneczny: https://santatracker.google.com/intl/pl/codeboogie.html. Oczywiście nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja – nie martwcie się. Jest już w drodze. Pomogliśmy mu spakować prezenty i wyruszyć w drogę. Jeśli nie wierzycie nam, sami pomóżcie Mikołajowi: https://santatracker.google.com/intl/pl/codelab.html

W Scratchu projektowaliśmy życzenia świąteczne, pakowanie prezentów przez elfy.
Przy użyciu programu Code.org uczyliśmy się kodowania zadań dla bohaterów kultowych gier i filmów, jak: „Kraina Lodu”, „Vaiana: skarb oceanu”, „Minecraft”.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.