Smaczne kodowanie w Tychowie

Smaczne kodowanie w Tychowie

Opublikowany

Nowy rok nowym rokiem, ale my mamy jeszcze tyle do powiedzenia w kwestii minionego 2016. Dziękujemy, że dzielicie się z nami swoimi działaniami. Tym razem relację wraz z życzeniami świątecznymi, za które serdecznie dziękujemy, nadesłała Renata Kołodziej ze Szkoły Podstawowej w Tychowie.

Z okazji Nowego Roku przesyłam moc ciepłych życzeń, aby nigdy nie przestało Wam się chcieć, jesteście cudowni i potraficie tą cudownością się dzielić z innymi.

Wasze szkolenia inspirują i właśnie taką malutką inspiracją chcę się nieśmiało podzielić.

Razem z moimi małymi Mistrzami zorganizowaliśmy świąteczne spotkanie z Rodzicami pt.” Pierniki, szyfry i Jasełka.”. Zaproponowałam rodzicom uczniów wspólną zabawę z szyframi jako alternatywę na świąteczne rodzinne zabawy z dziećmi. Pomysł szyfru zaciągnęłam z Waszego szkolenia –MOTYLE CUDAKI- dzięki piękne.

Przygotowałam zaszyfrowane wyrazy – nazwy świątecznych dekoracji.  W pierwszej części zadaniem dziecka i rodzica było odszyfrowanie wiadomości, odnalezienie pierniczka i wykonanie na nim dekoracji z szyfru. Klucz do szyfru zapisany był na tablicy. Dzieci wcześniej poznały szyfr ( bawiliśmy się nim na lekcjach, ale dla rodziców było to pierwsze spotkanie z tym kodem). W drugiej części dzieci pisały szyfr dla rodziców, a rodzice musieli sami go odkodować i wykonać dekorowanie piernika.

Zabawy było co nie miara. Rodzice, babcie, dziadkowie bawili się świetnie. Dla wszystkich była to okazja do wspólnej zabawy i pokazania, że niewiele potrzeba, aby być bliżej dziecka i bawić się z nim, a przy okazji uczyć.


Potem były Jasełka „W teatrze cieni”, Mikołaj, wspólne kolędowanie i… zjadanie pięknie udekorowanych pierników.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1

temu

W dniu 21 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się finał Słupskiego Konkursu Programowania SCRATCH_ZSP1 pod patronatem Mistrzów Kodowania. W fazie eliminacji wzięło udział 32 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych i podstawowych ze Słupska i okolic. W p
Dzień Bezpiecznego Internetu

temu

Dziś 6 lutego, Dzień Bezpiecznego Internetu, organizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), objęty honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka. To wyjątkowe święto obchodzimy już od 2004 roku, jest wydarzeniem międzynarodowym, które początkowo
Trwa rekrutacja edukatorów do projektów "Zaprogramuj przyszłość"

temu

W imieniu organizatorów informujemy, że trwa rekrutacja do projektów "Zaprogramuj przyszłość", realizowanych przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania.Czego dotyczą projekty?„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, którego cele
Jolanta Okuniewska "Nauczycielem-Innowatorem"

temu

Jolanta Okuniewska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz angielskiego w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie, finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize za rok 2016, a także trenerka Mistrzów Kodowania, została laureatką konkursu organizowanego przez M

Mikołajkowe spotkanie z programowaniem w Woli Zgłobieńskiej

Oto relacja z „Mikołajkowego spotkania z programowaniem” w Woli Zgłobieńskiej. Dziękujemy za jej przesłanie znakomitej nauczycielce, która jest z nami w programie od samego początku, Danucie Palimące.