Świąteczne warsztaty programowania dla rodziców i dzieci – SP 71 we Wrocławiu

Świąteczne warsztaty programowania dla rodziców i dzieci – SP 71 we Wrocławiu

Opublikowany

Dzisiaj przywołujemy jeszcze wspomnienia ze świątecznego czasu:

W piątek 16 grudnia, podobnie jak przed rokiem, w Szkole Podstawowej nr 71 we Wrocławiu odbyły się świąteczne warsztaty programowania w Scratchu przeznaczone dla rodziców i dzieci.

W miłej, świątecznej atmosferze grupka rodziców i uczniów wzięła w popołudniowych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli zajęć komputerowych naszej szkoły: panią Emilię Wróbel i pana Andrzeja Olechowskiego.

Uczestnicy warsztatów po zapoznaniu się z podstawowymi funkcjami programu, wykonali grę polegającą na zbieraniu świątecznych prezentów. Kolejnym zadaniem było wykonanie animowanej kartki świątecznej. Wszyscy doskonale się bawili. Czas szybko minął przy wspólnym kodowaniu. Rodzice mogli sprawdzić, dlaczego kodowanie tak interesuje dzieci i złapać bakcyla kodowania, wspólnie ze swoimi pociechami stawiając czoło wyzwaniom. Wszystkim udało się wykonać zadanie na 6.

Warsztaty były kontynuacją działań podejmowanych w ramach akcji Godzina Kodowania organizowanej w Tygodniu Edukacji Informatycznej.
warsztaty_2-1024x600.jpg
warsztaty_4-1024x733.jpg
warsztaty_3-1024x726.jpg

Udostępnij

Godzina Kodowania w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym nr 3 w Radomsku

Dzisiaj prezentujemy Wam relację z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 3 w Radomsku, który bardzo aktywnie uczestniczył w Godzinie Kodowania:Najmłodsi W oddziale przedszkolnym dzieci kodowały korzystając z zabawy „Myszki biegnące do sera”. W tym celu korzystały z gry plan