Pilotaż wdrożenia programowania w ZSP w Kowalewie

Pilotaż wdrożenia programowania w ZSP w Kowalewie

Różnodność działań związanych z programowaniem nie ma granic. Narzędzia i możliwości poszerzają się z każdym miesiącem. Dlatego kiedy przystępujemy do realizacji zajęć z programowania możemy wybrać i dostosować naszą ofertę do potrzeb uczniów. Nie ma jednego dobrego rozwiązania, tak jak nie ma identycznej grupy uczniów i jedynego dobrego sposobu na wprowadzenie nauki programowania do szkoły.

Wiele szkół biorących udział w naszym programie przystąpiło do pilotażu wdrożenia programowania w edukacji formalnej. Poniżej przedstawiamy działania Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie, które w wartościowy sposób łączą różnorodne narzędzia i formy pracy.
unnamed-1.jpg
Najlepszym sposobem żeby rozpocząć przygodę z programowaniem mogą być zajęcia unplugged (bez komputera). I takie zajęcia odbywały się w szkole podczasów obchodów Tygodnia Kodowania. Kartka papieru, obiekt do oprogramowania oraz cel do którego należy go doprowadzić przy pomocu kodu. Proste i dobre na start.

Kolejne działania to wspierane przez platformę code.org ćwiczenia rozwijające podstawowe umiejętności programistyczne, pozwalające zrozumieć funkcje uniwersalne dla wszystkich środowisk programistycznych.
unnamed-4.jpg
Na kolejnych etapach uczniowie poznają tajniki Javy Script z wykorzystaniem Khan Academy oraz tworząc swoje projekty w Scrachu.
unnamed-2.jpg
W takim zestawie nie mogło zabraknąć mechatroniki i robotów. Uczniowie mogą poszerzyć swoją wiedzę rozwijając swój zmysł konstrukcyjny i poznając możliwości jakie daje rozszerzenie ich umiejętności programowania z pomocą akcesoriów, którymi charakteryzują się roboty.
unnamed-3.jpg
Z przeglądem wszystkich działań szkoły można zapoznać się na stronie poświęconej programowaniu.
unnamed-5.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.