Młodzi Mistrzowie

Młodzi Mistrzowie

Opublikowany

W dniu 1 czerwca pierwszaki z Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie świętowały Dzień Dziecka i Dzień Scratch'a.  Najpierw dzieci rozwiązywały dyktando graficzne i obliczały, który to jubileusz sympatycznego kota. Następnie z wielkim zapałem, wykorzystując wcześniejsze doświadczenia z matą edukacyjną, przystąpiły do tworzenia pierwszego projektu w tabletowej aplikacji Scratch Junior. 
Collage 2017-06-01 12_11_39.jpg1496315380228.jpg
W tym pełnym emocji zadaniu pomagał im starszy kolega - Adam z klasy VI B, doświadczony Mistrz Kodowania. Ile dzieci w klasie tyle było pomysłów na urodzinowy projekt z kotkiem, a radość towarzysząca tej aktywności bezcenna dla nauczycieli.
Na zakończenie odbyło się krótkie podsumowanie cyklu zajęć "Kodowanie - nauka przez zabawę". Uczniowie wypełnili ankietę ewaluacyjną, każdy otrzymał dyplom i odznakę Mały Mistrz Kodowania.

tekst i zdjęcia: Anna Szum, Szkoła Podstawowa nr 28 w Lublinie

Kopiuj tekst

Udostępnij

Taki się bawi SP6!

Tak się bawi, tak się bawi SP6! Elbląska „Szóstka” świętowała 10 urodziny Scratcha. Z tej okazji zaprojektowaliśmy plakat, który został wydrukowany na banerze. Od teraz będzie nam towarzyszył co roku w Dzień Scratcha. 
. W tym dniu to nasi uczniowie stworzyli scenari