Mistrz Duży i Mały

Mistrz Duży i Mały

Opublikowany

Uczniowie Zespołu Szkół w Gębicach realizują projekt „Mistrzowie Kodowania” poprzez cykliczne zajęcia edukacyjne popularyzujące programowanie z użyciem programu Scratch w ramach działań „Mistrz Duży i  Mały”. Działania rozpoczęte w tygodniu kodowania jako event (codeweek 15-23 październik 2016) trwają do dzisiaj.

20161021_125029.jpg
Uczniowie gimnazjum pod przewodnictwem Jakuba Królskiego (ucznia klasy 1 gimnazjum) wprowadzają młodsze koleżanki i kolegów z  podstawówki w tajniki programowania w formie zabawy przy komputerach. W ten sposób bawią się i uczą razem- Mistrz Duży i Mały. Wśród efektów działań można zobaczyć 23 projekty tworzone w trakcie zajęć. Projekty są coraz bardziej zaawansowane w miarę wzrostu umiejętności twórców. Uczniowie zapoznali się z programem Scratch oraz nauczyli podstaw programowania w tym programie.
20161103_133043 (1).jpg
Udział w innowacji biorą uczniowie: Ola Płócienniczak, Adrian Dunal, Wiktoria Jessa, Wiktoria Milewska, Fabian Sprenger, Kacper Sobek, Maria Wróbel, Wiktoria Kaźmierczak, Sebastian Lewandowski, Wojtek Janicki, Malwina Młodzik, Karina Fryska, Martyna Majewska, Julia Konopka i Agnieszka Zawadzka. W prowadzeniu zajęć uczestniczyli również uczniowie jako asystenci: Filip Słomianny, Katarzyna Zawadzka, Eryk Kos, Bartosz Norkowski, Klaudia Małecka, Zuzanna Graj, Michał Szembek.
20161103_131904 (1).jpg
tekst i zdjęcia: mgr inż. Jarosław Mituta

Kopiuj tekst

Udostępnij

Piknik z robotami

Tradycyjnie, jak co roku w czerwcu, odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 36 im. Zenona Wasilewskiego w Łodzi. Impreza była wyjątkowo udana. Na uczestników czekało wiele atrakcji: loteria fantowa, stoiska z różnymi aktywnościami, występy arty