Piknik z robotami
Kopiuj tekst

Piknik z robotami

Tradycyjnie, jak co roku w czerwcu, odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 36 im. Zenona Wasilewskiego w Łodzi. Impreza była wyjątkowo udana. Na uczestników czekało wiele atrakcji: loteria fantowa, stoiska z różnymi aktywnościami, występy artystyczne i akrobatyczne przeplatane popisami uczniów, występami rodziców i nauczycieli naszej szkoły.
P1013213.JPG
Oczywiście podczas pikniku nie mogło zabraknąć aktywności zorganizowanych przez Szkolnych Mistrzów Kodowania. Uczniowie już od dłuższego czasu przygotowywali swoje stoisko. Dla tych, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności w odszyfrowywaniu informacji były zagadki rysunkowe, a dla chcących poćwiczyć logiczne myślenie puzzle z kolorowych kapsli oraz tangramy.
P1013220.JPG
Jednak w tym roku postanowiliśmy zademonstrować programowanie robotów tych malutkich i tych większych. Dla malutkich robotów – Ozobotów przygotowaliśmy papierowe kostiumy oraz niewielką makietę miasteczka. Podczas pikniku uczestnicy mogli wybrać dowolny kostium i pobawić się Ozobotem na przygotowanej makiecie. Następnie zainteresowane dzieci za pomocą kolorowych kodów programowały drogę dla robocika. szkolni Mistrzowie Kodowania nadzorowali całość działań, a w razie potrzeby tłumaczyli, w jaki sposób używać mazaków i jak czytać kolorowe kody, aby zaprogramować drogę.
P1013241.JPG
Na naszym stoisku prezentowaliśmy również roboty zbudowane z zestawów klocków Lego Mindstorms EV3. Wcześniej, uczniowie podczas pozalekcyjnych zajęć Mistrzów Kodowania budowali swoje konstrukcje robotów (projektowali, budowali, testowali i modyfikowali).Podczas pikniku Szkolni Mistrzowie Kodowania demonstrowali roboty programując je za pomocą aplikacji na urządzeniach mobilnych.
P1013293.JPG
Każdy, kto chciał mógł spróbować swoich umiejętności w sterowaniu prezentowanych konstrukcji.Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, rodzice dopytywali, o zapisy na zajęcia Mistrzów Kodowania na kolejny rok szkolny

tekst i zdjęcia: Lidia Aparta
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.