Inspiracje w wakacje, czyli co robią nasi nauczyciele, gdy trwają dni wolne od szkoły

Inspiracje w wakacje, czyli co robią nasi nauczyciele, gdy trwają dni wolne od szkoły

Opublikowany

Dziś cytujemy relację zainspirowanych nauczycielek - pani Teresy Smoleń, pracującej w Szkole Podstawowej nr 111 w Krakowie oraz pani Agnieszki Chomickiej- Bosy ,pracującej w Szkole Podstawowej nr 97 w Warszawie - które nawiązały twórczą przyjaźń mimo znacznej odległości. Nie da się ukryć, że wspólne kodowanie łączy!
19883853_1488425161196156_742986064_n.jpg
Jak zapewne większość z Was już zauważyła, zaczęły się wakacje, ale to nie oznacza, że wszyscy odpoczywają. Razem z Agnieszką Chomicką- Bosy postanowiłyśmy poszukać nowych wrażeń.
A zaczęło się od tego, że najpierw poznałyśmy się przez Internet w związku
z projektem Laboratorium Mistrzów Kodowania i jednocześnie w ramach szkoleń elearningowych  eTwinning.  Długo nie trzeba było czekać na decyzję o tym, aby swoje pasje rozwinąć podczas regionalnego seminarium szkoleniowo-kontaktowego pt. Programowanie z eTwinning organizowanego w Opolu w dniach 27-28 czerwca 2017 przez Biuro eTwinning w Polsce. Seminarium skierowane było do nauczycieli wszystkich przedmiotów bez doświadczenia w programie eTwinning, początkujących w programowaniu i pracujących w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.
19970595_1488425157862823_1161878722_n.jpg
W toku dwóch intensywnych dni udało się wypracować wstępny projekt, który chciałybyśmy realizować od nowego roku szkolnego. Pragniemy wykorzystać w nim elementy programowania oraz metodę Design Thinking. Warto zauważyć, że przyjeżdżając do Opola myślałyśmy, że mało realnym jest stworzenie jakiegoś konkretu w tak krótkim czasie. Okazało się jednak, że formuła przyjęta przez organizatorów pozwala na takie zaplanowanie działań, aby projekt stał się rzeczywistością. Bez wątpienia ma na to wpływ bardzo otwarta i elastyczna formuła projektów eTwinning. Podanie na seminarium informacji „w pigułce” daje szanse na szybkie oswojenie się z podstawowymi narzędziami niezbędnymi do realizacji projektu. Ponadto uzyskałyśmy kilka ciekawych inspiracji, a jak wiadomo każde bezpośrednie spotkanie z nowymi osobami wiąże się z rozszerzeniem horyzontów. Mamy nadzieję, że to dopiero początek ciekawej przygody, a o jej efektach będziemy informowały, gdy nasz projekt nabierze pewnego rozmachu.
Teresa Smoleń
Szkoła Podstawowa nr 111 w Krakowie

Agnieszka Chomicka- Bosy
Szkoła Podstawa nr 97 w Warszawie

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.