"Zaklinacze Kodów" z Elbląga

"Zaklinacze Kodów" z Elbląga

SAM_7.jpg
W Szkole Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Elblągu nauczyciele klas I-III wyszli naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji z zakresu nauki programowania. W obliczu zmian w podstawie programowej, zgodnie z którą od nadchodzącego roku szkolnego nauczyciele mają obowiązek uczyć programowania na lekcjach, w tej elbląskiej szkole wychowawcy młodszych klas postanowili napisać innowację (o znaczącej nazwie "Zaklinacze Kodów") i zacząć przygodę z kodowaniem, dzięki czemu zarówno oni, jak i dzieci oraz ich rodzice, mogli oswajać się z nowym materiałem wcześniej, przygotować do wyzwań stawianych przez podstawę programową,  a jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Bo jak inaczej nazwać programowanie małych robotów oraz obsługę intuicyjnego i barwnego programu Scratch? Zgodnie ze słowami nauczycielki Karoliny Szychowskiej dzięki takim formom pracy dzieci uczą się samodzielnego szukania i sprawdzania rozwiązań oraz podstaw myślenia programistycznego - korzystają z niego na wszystkich przedmiotach - od języka polskiego do matematyki.

Mamy nadzieję, że kreatywne i odważne nastawienie do programowania zaprezentowane w minionym roku szkolnym przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Elblągu stanie się inspiracją dla kolejnych placówek!
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły!

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie

Szkoła Podstawowa nr 6 w Elblągu im. Marii Skłodowskiej-Curie mieszcząca się na ulicy aleja Józefa Piłsudskiego 4

Czytaj więcej

SAM_10.jpg
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.