Czerwcowe rozgrywki w Rybniku

Czerwcowe rozgrywki w Rybniku

Opublikowany

Zachęcamy do zapoznania się z niezwykłą relacją z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza - w szkole tej zorganizowano nietypowe mistrzostwa - w Sratchu! 
24688.jpg
Przez trzy dni: od poniedziałku 19 do środy 21 czerwca, gdy na boisku szkolnym trwały piłkarskie rozgrywki Euro 2017, w pracowni komputerowej, w ramach programu Mistrzowie Kodowania, odbywały się Czerwcowe Rozgrywki w Scratchu.
24669.jpg
Uczniowie naszego gimnazjum rywalizowali ze sobą, programując gry komputerowe pod dwoma hasłami (do wyboru): Bezpieczny Internet i/lub Bezpieczne wakacje. Punktowane były: ilość zaprogramowanych gier, stopień trudności, atrakcyjność gry oraz ilość zagrożeń, które należało ominąć, by być bezpiecznym w sieci lub mieć bezpieczne wakacje. Na duszki czyhały: latające w labiryncie papierosy, dopalacze, alkohol. By przejść kolejne etapy niektórych gier, trzeba było m.in. wykazać się umiejętną jazdą na rowerze (w kasku!), unikać pędzących samochodów, pociągów i nieznajomych w internetowej sieci.
24680.jpg
Mistrzami kodowania zostało w tych rozgrywkach dwunastu uczniów naszej szkoły. Nagrodą dla nich była ufundowana przez Radę Rodziców pizza, która okazała się tym smaczniejsza, że wbrew wszelkim obowiązującym zakazom mogła być spożyta przez naszych mistrzów w… pracowni komputerowej!

tekst: szkolny edukator MK: A. Alama
24700.jpg

Strona główna - Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza

Udostępnij

Laboratorium - podsumowanie projektu dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

W odpowiedzi na zmianę podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej, ze szczególnym uwzględnieniem treści związanych z kształceniem informatycznym, w ramach IV edycji programu Mistrzowie Kodowania zrealizowaliśmy projekt Laboratorium.Jego głównym celem było wsparcie nau