Uczniowskie projekty w programie Intel Make Tomorrow Poland

Uczniowskie projekty w programie Intel Make Tomorrow Poland

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni pod opieką pani Doroty Czech-Czerniak wzięli udział w programie Intel Make Tomorrow Poland, w ramach którego przedstawili cztery projekty. 
Projekt "Inteligentny strój dla osoby niewidomej/słabowidzącej" autorstwa Jana Łopatki, Wiktora Makowskiego, Szymona Szelesta oraz Michała Wallichta to zestaw kamizelki oraz butów z wbudowanymi czujnikami przeszkód. To one wykrywają różnego typu utrudnienia pojawiające się na drodze użytkownika, a informują o nich dźwiękiem, który staje się głośniejszy w miarę zbliżania się do przeszkody. Ważne jest także rozmieszczenie czujników - działają one zarówno na poziomie stóp, jak i klatki piersiowej.
projekt1_3.jpgprojekt1_1.jpgprojekt1_2.jpg
W projekcie "Inteligentna klasa/szkoła" autorstwa Rafała Malinowskiego, Igora Zaworskiego, Huberta Pawłowskiego oraz Mateusza Lecha pojawiają się natomiast liczne udogodnienia dla uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Twórcy zaprojektowali licznik uczniów, który zlicza dzieci wchodzące do klasy, stworzyli też miernik poziomu hałasu, co uznali za szczególnie istotne w klasach młodszych. Ponadto zaprojektowali automatyczną klimatyzację, która w momencie przekroczenia pewnej temperatury włącza się. Zadbali też o automatyczne podlewanie roślin doniczkowych.

projekt2_1.jpgprojekt2_3.jpgprojekt2_2.jpg
Uczniowie Michał Ladorski, Krzysztof Przybylski, Mateusz Ziółkowski i Jakub Wawrowski zaprojektowali natomiast "Inteligentną rękawicę dla osoby sparaliżowanej". Urządzenie to powstało z myślą o osobach, które nie mogą swobodnie porozumiewać się z otoczeniem. W momencie odpowiedniego poruszenia prawą dłonią, na której znajduje się rękawica, na wyświetlaczu pojawić się mogą następujące komunikaty: TAK, NIE, ŹLE SIĘ CZUJĘ, PIĆ. O nowym komunikacie informuje sygnał dźwiękowy. 
projekt3_2.jpgprojekt3_3.jpgprojekt3_1.jpg
Projekt "Smartwatch z pulsometrem" stworzyli Natalia Matuszak, Nadia Krzyżkowiak, Mikołaj Kowalczyk oraz Dominik Nowacki z myślą o osobach, które mają problemy z tętnem i powinny na bieżąco je monitorować z przyczyn zdrowotnych. Smartwatch oprócz podstawowej funkcji wyświatlania czasu oraz daty, pokazuje wysokość tętna, a rodzaj informacji opatrzony jest innym kolorem diody.
projekt4_3.jpgprojekt4_1.jpgprojekt4_2.jpg
Wszystkie projekty przeszły do finału i zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory w Gdyni 2017! Gratulujemy uczniom oraz pani Dorocie Czech-Czerniak wspaniałych pomysłów i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.