Samsung Mistrzowie Kodowania - Inicjatywa Edukacyjna Roku!

Samsung Mistrzowie Kodowania - Inicjatywa Edukacyjna Roku!

Opublikowany

Podczas gali przyznania nagród tygodnika "Głos Nauczycielski" w ramach konkursu na Nauczyciela Roku 2017 Samsung Mistrzowie Kodowania otrzymali tytuł Inicjatywa Edukacyjna Roku! 
22471963_945899252235391_271012956_o.jpg
Już od czterech lat program Mistrzowie Kodowania organizuje przeróżne inicjatywy mające na celu wprowadzanie nauki programowania w szkole - na każdym etapie edukacyjnym. Szkolenia i wsparcie merytoryczne kierowane są głównie do nauczycieli, by Ci na bieżąco mogli przekazywać wiedzę swoim uczniom w czasie lekcji, zajęć dodatkowych i innych szkolnych wydarzeń. 
Nauczyciele Ci mogą liczyć na stałe wsparcie trenerów Mistrzów Kodowania, tworzą często sieci wymiany doświadczeń, dzielą się pomysłami i inspirują wzajemnie. W programie bierze obecnie udział 1700 placówek, prawie  4500 nauczycieli i 100 000 uczniów, jednak organizatorzy programu kierują liczne działania do wszystkich zainteresowanych - pojawiają się na lokalnych imprezach, biorą udział w konferencjach, organizują webinaria, udostępniają materiały na blogu czy stronie internetowej. 
Cieszymy się, że idea programowania w szkole staje się coraz popularniejsza! Mamy nadzieję, że przekażemy pasję związaną z kodowaniem kolejnym nauczycielom, uczniom, a także wszystkim, którym edukacja oraz rozwój są bliskie. 

Udostępnij

Code Week w Warszawie!

Europejski Tydzień Programowania trwa! W najbliższą sobotę, 21 października, zapraszamy do wspólnej zabawy z Mistrzami Kodowania w Warszawie! To wspaniała okazja do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach rodzinnych z programowania! Spotykamy się w Cook Story by Samsun