Code Week w Radomsku

Code Week w Radomsku

Opublikowany

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tegorocznego święta Code Week obchodzonego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomsku!
Radomsko.png
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Radomsku koordynatorka programu Mistrzowie Kodowania Alina Płaszczyńska oraz nauczycielki Joanna Gąćkowska oraz Danuta Mruklik zorganizowały dla uczniów klas I-III różne atrakcje z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania. 18 i 19 października dzieci podjęły próbę zdobycia certyfikatu potwierdzającego umiejętności związanych z kodowaniem oraz kodowały w MINECRAFT na stronie https://code.org. W ramach pracy na tym portalu uczniowie przeciągają elementy na zasadzie „drag&drop” i tworzą z nich serie komend. Potem klikają jedynie „run” i widzą efekt w postaci bohatera, który wykonuje zaprogramowane przez nich wcześniej akcje.
Przygotowane atrakcje miały za zadanie zachęcać uczniów do zabawy w kodowanie, dzięki któremu dzieci kształtują ważne umiejętności, cenione na współczesnym rynku pracy. Jednocześnie zabawy te pokazały, że nauka programowania jest wciągająca i przynosi wiele radości. 

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.