Teacher Appreciation Week

Teacher Appreciation Week

Dobiega końca Teacher Appreciation Week, czyli dni w trakcie których zachęcano do wyrażenia wsparcia oraz docenieniu nauczycieli. Uczestnicy akcji mogli między innymi przygotować podziękowania kierowane do swoich nauczycieli oraz umieścić je w sieci opisując tagiem #ThankATeacher. Wydarzenie zostało zorganizowane przez National Parent Teacher Association, czyli amerykańskie stowarzyszenie rodziców i nauczycieli. W Polsce informacja o Teacher Appreciation Week nie była szczególnie mocno rozpropagowana. Choć idea wspierania i doceniania nauczycieli wydaje się nam niezwykle cenna.

Zrzut ekranu 2018-05-11 o 20.18.24.png
Warto przy tej okazji wspomnieć o naszym rodzimym wydarzeniu. W 2015 roku przeprowadzona została kampania społeczna „Podziękuj nauczycielowi”, wspierana przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Akcja powstała, by przypomnieć i podkreślić jak ważnymi osobami w naszym życiu mogą być nauczyciele i nauczycielki. Kampania miała na celu zachęcić do powiedzenia „dziękuję” edukatorom. Za to co zrobili, co powiedzieli, jak wpłynęli na to, co dziś robimy i kim jesteśmy.

Obie kampanie stały się inspiracją do napisania tej krótkiej notatki. Niech będzie ona nie tylko zestawieniem tego co już się wydarzyło, ale także kontynuacją myśli propagowanej przez obie akcje. Znajdźmy czas, by przyjrzeć się pracy nauczycielek i nauczycieli oraz aby dostrzec ich wysiłek i zaangażowanie.
Po to by podziękować im za współpracę z nami, czy prace z naszymi dziećmi.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.