Świętowanie Scratch Day 2018
Świętowanie Scratch Day 2018

Świętowanie Scratch Day 2018

Użytkownicy zarejestrowali na platformie Scratch Day niemal 900 wydarzeń. Część z nich to spotkania, które odbyły się w minioną sobotę, 12. maja. Ale świętowanie Scratch Day trwa nadal… przez cały tydzień! Z przyjemnością przyglądamy się relacjom nauczycieli i edukatorów.

- Dzisiaj obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 97 w Warszawie Scratch Day. Pomysł był taki: klasy pierwsze tworzą bazę projektu. Kolejne klasy udoskonalają projekt, modyfikują go, ale szanują pierwotny zamysł autora tzn.nie zmieniają tła, nie usuwają duszków itd. Na końcu wszyscy spotkaliśmy się razem, aby obejrzeć ostateczną odsłonę projektu. Wniosek? Trudno nam uszanować pomysł autora. Chcemy robić od nowa, po swojemu. To była cenna lekcja dla wszystkich. - relacjonuje Agnieszka Chomicka Bosy
Scratch Day

Scratch Day

Zajrzeliśmy również do studia stworzonego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach (link) oraz do uczniów z Ośrodka dla dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach im. Kornela Makuszyńskiego (link). Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi w poniedziałek ruszyli z programistyczną akcją, w czasie której stworzyli wspólny projekt “Scratchowy MINECRAFT” oraz kredowe dzieło.
Fot.: Wioletta Szwebs<br>

Fot.: Wioletta Szwebs

Nie próżnowali także dorośli. Trenerzy programu Mistrzowie Kodowania, współpracując online, przygotowali swój projekt (link)
A jak Wy świętujecie tegoroczny Scratch day?
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.