Mistrzowskie wycieczki
Mistrzowskie wycieczki

Mistrzowskie wycieczki

Opublikowany

Koniec roku szkolnego sprzyja organizacji szkolnych wycieczek. O swoich “mistrzowskich” wyprawach opowiedzieli nam uczniowie, którzy odwiedzili niedawno Warszawę.

Gimnazjaliści z Włocławka razem ze swoim wychowawcą, Maciejem Gołębiowskim,  w trakcie zwiedzania stolicy zajrzeli między innymi do siedziby firmy Samsung, która wspiera program Mistrzowie Kodowania:

- Zostaliśmy oprowadzeni, a także przedstawiono nam główną rozrywkę "Rzeczywistość wirtualną" zwaną Google VR. Skorzystanie z takiego sprzętu było dla mnie nowością. Dodam też, że byłam pozytywnie zaskoczona wraz z innymi. Tego typu rozrywka przypadła nam do gustu ponieważ większość z nas uwielbia informatykę i wszystko co jest z nią związane.

- Gdy weszłam do "Samsunga" wydawało mi się to miejsce jak każde inne. Natomiast gdy osoby pracujące tam zaczęły opowiadać prezentując cały sprzęt, z którego mogliśmy skorzystać… to było świetne! Najbardziej podobał mi się fotel, który obracał się o 360°. Była to najlepsza frajda, choć początkowo bałam się tam usiąść.

Rozszerzona rzeczywistość podobała się również uczniom z Grupy Edukacyjnej Nomada.
Samsung Gear. fot. Grupa Edukacyjna Nomada

Samsung Gear. fot. Grupa Edukacyjna Nomada

Wśród licznych atrakcji częstym punktem jest wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Firma Samsung wspiera CNK od samego początku jego istnienia tworząc nowe programy edukacyjne, współtworząc wystawy, w szczególności te, które są związane z robotyką i programowaniem. Jednym z takich miejsc jest umieszczona na parterze Strefa kodowania.

- W Centrum Nauki Kopernik spędziliśmy ponad godzinę na oglądaniu różnorodnych eksperymentów związanych między innymi z powietrzem bądź odbiciem lustrzanym. Mogliśmy przeczytać wiele ciekawostek i sprawdzić jak działają poszczególne zjawiska fizyczne a niektóre z nich uwieczniłam robiąc zdjęcia. Przez ten czas dowiedziałam się wielu ciekawych i interesujących mnie rzeczy. - relacjonuje gimnazjalistka ze szkoły we Włocławku.
Centrum Nauki Kopernik, fot. Szkoła Podstawowa nr 14 z oddziałami gimnazjalnymi we Włocławku

Centrum Nauki Kopernik, fot. Szkoła Podstawowa nr 14 z oddziałami gimnazjalnymi we Włocławku

- Wycieczkę wspominam bardzo miło ponieważ mogłam wiele doświadczyć spędzając czas ze znajomymi i dzieląc się zdobytą wiedzą a także po raz kolejny zwiedzić stolicę Polski, która za każdym razem robi pozytywne wrażenie.  

Dziękujemy za relacje z wycieczek Mistrzów Kodowania. Czekamy na kolejne!

Udostępnij

Olsztyński Klub Kodujących Nauczycieli

Dobrze, jeśli rodzą się dobre pomysły. Świetnie, gdy te dobre pomysły stają się inspiracją dla kolejnych osób. Tak też stało się w przypadku Klubu Kodujących Nauczycieli.