Mistrzowskie wycieczki
Mistrzowskie wycieczki

Mistrzowskie wycieczki

Opublikowany

Koniec roku szkolnego sprzyja organizacji szkolnych wycieczek. O swoich “mistrzowskich” wyprawach opowiedzieli nam uczniowie, którzy odwiedzili niedawno Warszawę.

Gimnazjaliści z Włocławka razem ze swoim wychowawcą, Maciejem Gołębiowskim,  w trakcie zwiedzania stolicy zajrzeli między innymi do siedziby firmy Samsung, która wspiera program Mistrzowie Kodowania:

- Zostaliśmy oprowadzeni, a także przedstawiono nam główną rozrywkę "Rzeczywistość wirtualną" zwaną Google VR. Skorzystanie z takiego sprzętu było dla mnie nowością. Dodam też, że byłam pozytywnie zaskoczona wraz z innymi. Tego typu rozrywka przypadła nam do gustu ponieważ większość z nas uwielbia informatykę i wszystko co jest z nią związane.

- Gdy weszłam do "Samsunga" wydawało mi się to miejsce jak każde inne. Natomiast gdy osoby pracujące tam zaczęły opowiadać prezentując cały sprzęt, z którego mogliśmy skorzystać… to było świetne! Najbardziej podobał mi się fotel, który obracał się o 360°. Była to najlepsza frajda, choć początkowo bałam się tam usiąść.

Rozszerzona rzeczywistość podobała się również uczniom z Grupy Edukacyjnej Nomada.
Samsung Gear. fot. Grupa Edukacyjna Nomada

Samsung Gear. fot. Grupa Edukacyjna Nomada

Wśród licznych atrakcji częstym punktem jest wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Firma Samsung wspiera CNK od samego początku jego istnienia tworząc nowe programy edukacyjne, współtworząc wystawy, w szczególności te, które są związane z robotyką i programowaniem. Jednym z takich miejsc jest umieszczona na parterze Strefa kodowania.

- W Centrum Nauki Kopernik spędziliśmy ponad godzinę na oglądaniu różnorodnych eksperymentów związanych między innymi z powietrzem bądź odbiciem lustrzanym. Mogliśmy przeczytać wiele ciekawostek i sprawdzić jak działają poszczególne zjawiska fizyczne a niektóre z nich uwieczniłam robiąc zdjęcia. Przez ten czas dowiedziałam się wielu ciekawych i interesujących mnie rzeczy. - relacjonuje gimnazjalistka ze szkoły we Włocławku.
Centrum Nauki Kopernik, fot. Szkoła Podstawowa nr 14 z oddziałami gimnazjalnymi we Włocławku

Centrum Nauki Kopernik, fot. Szkoła Podstawowa nr 14 z oddziałami gimnazjalnymi we Włocławku

- Wycieczkę wspominam bardzo miło ponieważ mogłam wiele doświadczyć spędzając czas ze znajomymi i dzieląc się zdobytą wiedzą a także po raz kolejny zwiedzić stolicę Polski, która za każdym razem robi pozytywne wrażenie.  

Dziękujemy za relacje z wycieczek Mistrzów Kodowania. Czekamy na kolejne!

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.