Zakodowany Dzień Dziecka
Zakodowany Dzień Dziecka

Zakodowany Dzień Dziecka

Opublikowany

Już niedługo świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Od ponad 60-lat pierwszy dzień czerwca jest doskonałą okazją by w szczególny sposób upowszechniać ideały i cele dotyczące praw dziecka.

A gdyby tak tego dnia rodzinne świętowanie połączyć z zabawą programowaniem?

Jedną ze wspólnych aktywności może być rodzinna zabawa aplikacjami i programami umożliwiającymi kodowanie. Warto zajrzeć do zasobów opisanych na blogu Oswajamy Programowanie, gdzie przedstawiony został zestaw kilku aplikacji na start [link]. Wspólne programowanie to znakomita okazja by miło spędzić czas w gronie rodziny.
Inną z propozycją może być przygotowanie dla dzieci zakodowanych instrukcji, których odszyfrowanie zaprowadzi do ukrytego drobnego upominku. To prosty sposób by połączyć niespodziankę, przygodę i programowanie. Dzieci otrzymują tajny list, a następnie odkodowują informacje dzięki którym mogą dotrzeć do miejsca, w którym rodzice ukryli prezent... lub kolejną część instrukcji. Aby przygotować zakodowaną trasę można wykorzystać szyfry literowe, liczbowe, albo te wykorzystujące symbole. [link
Good luck(1).png
Więcej inspiracji na rodzinne programowanie można znaleźć w broszurze Samsung dla Rodziców. Na trzech stronach znalazło się kilka propozycji, porad i aktywności na start [link]
Zrzut ekranu 2018-05-25 o 14.26.45.png

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.