Mistrzowie Kodowania w Stryszawie

Mistrzowie Kodowania w Stryszawie

Opracowanie na podstawie tekstu: Ewa Trzop
W ramach realizacji V edycji Mistrzów Kodowania uczniowie Zespołu Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie brali udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, Godzinie Kodowania, Światowym Dniu Scratcha. Nauczycielki Ewa Trzop oraz E. Gielas wprowadzały i rozszerzały umiejętności komputacyjne oraz współdziałania w zespole.
Edukatorzy korzystali z werbinarów, materiałów edukacyjnych udostępnionych
przez platformę internetową programu Mistrzowie Kodowania.

W klasach czwartych zorganizowany został dzień kreatywnego myślenia – The Dot. Uczniowie projektowali kropki, które były inspiracja do opowieści i obrazkowych historii. Każda inna, piękniejsza, kolorowa. Finałem stała się kreatywna gra z udziałem własnoręcznie wykonanych kropek oparta na instrukcji przemieszczania wg określonego kodu oraz certyfikat.
Zrzut ekranu 2018-07-12 o 15.54.33.png
Uczniowie klas 4-6 w ramach dodatkowych zajęć rozwijali umiejętności informatyczno-
matematyczne kodując z Anną i Elzą, Minecraft oraz Star Wars - Be Be przez zabawę programowali "rysując na lodzie, zbierając złom, projektując budowle" w oparciu
o udostępnione materiały edukacyjne platformy Code.Org – uzyskując imienne
certyfikaty.
Zrzut ekranu 2018-07-12 o 15.58.15.png
Nie zabrakło również robotów. Uczniowie budowali z klocków LEGO Mindstorms EV3 Robot. Sterowali robotami manualnie, zdalnie wykorzystując sprzęt komputerowy, oprogramowanie, technologię Bluetooth.
Zrzut ekranu 2018-07-12 o 15.58.23.png
Programowanie sprawiało radość. Program cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczniowie zadeklarowali kontynuację za rok.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.