Mistrzowie Kodowania po raz 6-ty!
Mistrzowie Kodowania po raz 6-ty!

Mistrzowie Kodowania po raz 6-ty!

Opublikowany

Nowy rok szkolny to dobry czas na zmiany i nowe wyzwania.

Ale najpierw krótkie podsumowanie i obiecane dyplomy. Pod tym linkiem wygenerujecie certyfikat dla szkoły za udział w programie Mistrzowie Kodowania [link] A tutaj znajdziecie zaświadczenie dla nauczyciela/edukatora [link]

Uwaga! Linki generujące certyfikat i dyplom czynne będą tylko do 2 października.

Pamiętacie początki programu Mistrzowie Kodowania?

My wspominamy je bardzo często, zawsze z tą samą refleksją: musiało minąć już chyba ze 100 lat odkąd stawialiśmy pierwsze kroki, bo w 5 lat niemożliwe byłoby zrobienie tego wszystkiego, co już za nami.
Za nami ogrom doświadczeń, tysiące spotkań i nawiązanych relacji, co motywuje nas do stawiania sobie wciąż nowych celów.
Jesteśmy w zupełnie innym miejscu niż w roku 2013, kiedy wchodziliśmy z naszymi działaniami do szkół. Wtedy nauka programowania skierowana naprawdę do każdego ucznia nie była tak powszechna i oczywista jak dziś.

Jesteśmy dumni, że dziś edukacja programistyczna staje się codziennością i czujemy, że dołożyliśmy do tego sporą cegiełkę.

Przez te ostatnie 5 lat:
- przygotowaliśmy 80 trenerów, którzy na co dzień szkolą i wspierają nauczycieli, edukatorów i rodziców w zdobywaniu wiedzy i umiejętności z zakresu kompetencji cyfrowych, w szczególności z zakresu nauki programowania
- przeszkoliliśmy podczas regularnych szkoleń ponad 4000 nauczycieli i edukatorów to oni zgromadzili i nadal gromadzą na swoich regularnych zajęciach ponad 200 000 uczniów w całej Polsce
- odbyliśmy tysiące rozmów z nauczycielami, edukatorami i rodzicami podczas setek konferencji, wydarzeń lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich.

Jak włączyć się do programu?

W VI edycji programu uruchamiamy nową opcję współpracy. Wystarczy dołączyć do naszych działań - w takiej formule, w jakiej będzie Wam najwygodniej: może być to korzystanie z naszych materiałów, udział w webinarach  (ruszamy ze spotkaniami online od października - już niebawem opublikujemy nowy harmonogram), spotkania z nami podczas lokalnych, regionalnych czy ogólnopolskich konferencji, warsztatów, wydarzeń…
Zrzut ekranu 2018-09-18 o 14.27.30.png

Zachęcamy też wszystkich do śledzenia naszych kanałów komunikacyjnych - Facebook, Twitter, strona www, wiki i naszego bloga. 
Jeśli chcecie oznaczyć siebie lub placówkę „znaczkiem” Mistrzowie Kodowania, możecie wybrać taki lub takie, które najlepiej Was identyfiukują i które najlepiej oddają formę Waszego współdziałania z nami.
Znaczki do pobrania znajdziecie [tutaj]

znaczek.png
W grafikach wykorzystano materiały freepik.com, @rawpixel.com CC BY

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.