Programowanie na co dzień
Programowanie na co dzień<br>

Programowanie na co dzień

Opublikowany

Wspólne odkrywanie świata programowania może być okazją do wielu miło spędzonych chwil przez całą rodzinę. Na początku tej interesującej przygody nie potrzebujemy komputerów, tabletów ani żadnych skomplikowanych urządzeń. Proste zabawy z dzieckiem dają mu szansę na dokonanie wielu ciekawych odkryć i dużo radości. Najprostsze pomysły na aktywności wystarczą, aby dziecko odkryło uniwersalne zasady świata komputerów. Do wspólnej pracy możemy wykorzystać sytuacje dnia codziennego, gry i zabawy.
Takie słowa wstępu wprowadzają czytelników do zestawu kilkunastu zabaw opisanych na niemal 50 stronach. I choć poradnik kierowany jest do rodziców, zachęcamy do lektury także nauczycieli.
Zrzut ekranu 2018-09-20 o 22.14.24.png
Autorką poradnika jest Karolina Żelazowska, trenerka i członkini Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Jest to kolejny i nie ostatni materiał, opracowany w ramach programu Samsung Mistrzowie Kodowanie. 

Zaglądajcie na naszą stronę - niedługo kolejne publikacje!

Zrzut ekranu 2018-09-21 o 11.41.18.png
Poradnik został opublikowany i udostępniony czytelnikom bezpłatnie, na otwartej licencji CC BY SA 4.0. Zachęcamy by korzystać z zawartych w nim treści, rozwijać i dzielić się modyfikacjami i własnymi propozycjami aktywności.

A przede wszystkim... zapraszamy do wspólnej zabawy!

Poradnik dostępny w odnośniku na dole strony.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Poradnik_Samsung Mistrzowie Kodowania_online.pdf

pdf | 2,16 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.