Drogi przyszłości
Drogi przyszłości

Drogi przyszłości

Opublikowany

W niedzielę 23 września troje trenerów programu Mistrzowie Kodowania wzięło udział w pikniku na olsztyńskiej Starówce. 

- Przygotowania do tej imprezy trwały od maja, bo nasza szkoła była współorganizatorem wydarzenia. - relacjonuje Jolanta Okuniewska - Odpowiadaliśmy za przygotowanie oraz przeprowadzenie konkursu plastycznego i literackiego, służyliśmy organizatorowi głównemu pomocą w wymyśleniu miejskiej gry.

- Jakie atrakcje czekały na odwiedzających?
- Od razu wiedzieliśmy, że podczas pikniku na naszym stanowisku pojawią się roboty Dash. - dodaje Ewa Przybysz - W czerwcu na ich zakup otrzymaliśmy fundusze od prezydenta miasta pana Piotra Grzymowicza, który w ten sposób wsparł działania Olsztyńskiego Klubu Kodujących Nauczycieli.

4d.jpg
- Roboty nie miały zbyt skomplikowanego zadania, ponieważ zależało nam, by z zabawy mogło skorzystać jak najwięcej dzieci. Należało poprowadzić robota do kubeczków i dotransportować je do mety. Na mecie uczestnik losował pytanie dotyczące ruchu drogowego i po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymywał wpis do książeczki-indeksu. Aby otrzymać nagrodę każdy musiał ukończyć 14 zadań. - uzupełnia Maciej Gołębiowski.

- Wspomnieliście, że całość aktywności została zorganizowana wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Stowarzyszeniem Polski Kongres Drogowy. Czy ktoś jeszcze was wspierał?
- Do pomocy zaprosiliśmy wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu “Pomarańcza”. Chłopcy z ochotą włączyli się do działań i służyli wsparciem najmłodszym uczestnikom zabawy.

8d.jpg
- Nasze stanowisko było oblegane przez starszych i młodszych, Dashe wesoło pomykały po wyznaczonej trasie, a pisk radości było słychać, gdy nagle skręcały w sobie wiadomym kierunku i szalały kręcąc się wokoło. Bardzo nas cieszyło zainteresowanie robotami, pytania rodziców o zajęcia z ich wykorzystaniem i sposobność, by pokazać tablet jako narzędzie do mądrej zabawy. Na pewno wiele dzieci zapamięta kierunki prawo, lewo, do przodu, w bok, do tyłu...można je utrwalać w nieskończoność.

- Zauważyliśmy też kilka osób, które wróciły do nas, by posterować robotami raz jeszcze. Mamy informację, że w pikniku brało udział ponad 300 dzieci, bo tyle rozdano nagród za ukończenie wszystkich zadań.

- A za rok mamy nadzieję na kolejny piknik.


Jolanta Okuniewska, Ewa Przybysz, Maciej Gołębiowski - trenerzy Mistrzów Kodowania w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.